27498 izlenme 20 Ocak 2016

Antalya'daki G-20 Liderler Zirvesi için Mardan Palace Oteli'ni kapatan Suudi Kralı Salman'ın veliaht prensi El Velid Bin Talal, Suudi Arabistan yazılı özel uçakla Antalya Havalimanı'na indi. Prens, 30 araçlık özel konvoyla konaklayacağı Mardan Palace Otel'e geçti.

İLK KONUK GELDİ

Dünyanın en büyük 20 ekonomisine sahip ülkelerin liderlerini bir araya getirecek G-20 Liderler Zirvesi'ne katılacak Suudi Arabistan heyetinin bir kısmı Antalya'ya geldi.

Suudi Arabistan Prensi Talal, Suudi Havayolları'na ait uçakla saat 12.30 sıralarında Antalya Havalimanı'na iniş yaptı. Talal'ın ardından heyetini taşıyan uçak da alana indi. Talal, dev zirve için Antalya'ya gelen ilk konuk oldu.

OTELİ KAPATTILAR

Suudi heyet 30 adet özel yapım Mercedes marka makam aracı ile Kundu bölgesinde kapattıkları Mardan Palace Otel'e geçti. Polis eskortu eşliğinde ve sağlık ekiplerinin yer aldığı konvoy otel girişinde 10 adet bomba arama köpekleri tarafından arandı.

Akşam saatlerinde ise Suudi Kral Salman bin Abdülaziz'in Antalya'ya gelmesi bekleniyor.

ÇARŞAFLARI İLE BARDAKLARINI BİLE YOLLAMIŞTI

Günler öncesinden özel uçaklarla Kral ve Prens'in yatağından çarşafına, kullanacakları bardaktan elbiselere kadar özel eşyaları, havalimanından konaklayacakları Mardan Palace Otel'e getirilmişti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir