1207 izlenme 06 Ağustos 2016
Erdoğan: Akıncı Üssü Vurulunca Darbe Girişimi Çöktü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarabya'daki Huber Köşkü'nde gazetecileri kabul etti. Kabulde Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da hazır bulundu.

"AKINCI ÜSSÜ VURULUNDA GİRİŞİM ÇÖKTÜ"

Medya yöneticilerine 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı geceyle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Akıncı Üssü'ne 12 bomba attırdık. Akıncı Üssü vurulunca darbe girişimi çöktü. Bu işin bittiğine inanmıyorum, rehavete kapılmayacağız. Liderlerin Yenikapı buluşmasından memnuniyet duyuyorum" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları;

"Bu işin bittiğine inanmıyorum, rehavete kapılmayacağız. Medyanın tavrını takdir etmek boynumuzun borcu.


"YÜKLÜ OLSALARDI ÜZERİMİZE BOMBA BIRAKIRLARDI"

Bu Çanakkale ruhudur. Demokrasiye inananları tankla topla sindiremezseniz. Akıncı Üssü vurulunca darbe girişimi çöktü. Üstümüzden geçen F-16'lar yüklü olsalardı, üzerimize bomba bırakırlardı. Yenikapı mitingi milli birlik ve berabirliğimiz arttıracak.

"UYUMLU OLMADIĞI TEK KİŞİ ERBAKAN'DI"

Üst akıl çok acımasızca oynuyor. Benim de, başbakanımızın da hataları var. Bizimle de 2010'a kadar uyumluydular. Uyumlu olmadığı tek kişi var o da Erbakan'dı. Gülen ABD'yi bile ele geçirmek istiyor. Üst akıl neyi istiyorsa harfiyen yerine getirecekti. Darbe başarlı olsaydı zil takıp oynarlardı.

"YAVER İSTEMEDİM"

Ben cumhurbaşkanı olduğumda yaver istemedim. Yaver olmasına rağmen korumalarımla hareket ederdim."

AĞIR SİLAHLAR KONULDU

Bu arada Tarabya Köşkü ve çevresinde polis yoğun güvenlik önlemleri aldı. Tarabya Köşkü'ne çıkan Kalender Caddesi'ni kullanan sürücülerin kimlik kontrolleri yapıldıktan sonra geçişlerine izin verildi. Özel harekat polisleri ve çevik kuvvet polisleri Cumhurbaşkanlığı Yerleşkesi'nin çevresinde nöbet tuttu.

Ayrıca Tarabya Köşkü'nün önünde de Özel Harekat Polisleri'nin kullanımına verilen, uçaksavar ve ağır makinalı silahların bulunduğu 'ejder yalçın' tipi zırhlı muharebe araçlarının bulunması dikkat çekti. Köşkün girişindeki duvar üzerine de ağır silahların konulduğu görüldü. Köşk önünde bekleyen gazetecilerin araçları ve canlı y

Bunlar da İlginizi Çekebilir