370 izlenme 23 Temmuz 2016

15 Temmuz darbe girişiminde suça karıştıkları iddiasyıla tutuklanan erler, pazartesi gününden itibaren yeniden sorgulanmaya başlanacaklar.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe girişimine ilişkin askerlere yönelik soruşturma kapsamında 12 askeri hakim ve savcının da aralarında bulunduğu 1908 şüpheli asker ve 63 sivil hakim-savcı tutuklandı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan generaller, Hava Harp Akademileri komutanı Tümgeneral S. M., Harp Akademileri Komutanı Kurmay Başkanı Tümgeneral H.N.T., Yüksek Sevk ve İdare Akademi Komutanı Tuğgeneral A.A. ile Hava Harp Akademisi'nden Tümgenerel R.C.'nin sorgu işlemleri devam ediyor.

TUTUKLANAN ERLER YENİDEN SORGULANACAK

Darbe girişimi gecesi İstanbul üzerinde F16 uçuran ve Sabiha Gökçen'den sonra ilk kadın savaş pilotu olan firari pilot binbaşı Kerime Kumaş'ın firari olduğu öğrenildi. Öte yandan pazartesi günü, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan 10 Cumhuriyet savcısının görevlendirildiği, savcıların Silivri Cezaevine giderek, erlerin ifadesini tekrar alacağı ifade edildi.

ANKARA'DA BİN 200 ER SERBEST

Darbe girişiminin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma çerçevesinde bin 200 er serbest bırakılmıştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir