399 izlenme 04 Ağustos 2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanTRT'de katıldığı programda gündeme ilişkin yaptığı değerlendirmelerde isim vermeden başdanışmanı Şeref Malkoç'un MHP lideriDevlet Bahçeli'yle ilgili sözlerini uygun bulmadığını söyledi. Erdoğan, "Söyleyeceğimkusura bakmasın, baş danışmanlarımdan birinin, bir televizyonda açıklaması oldu ve ben çok çirkin buldum." dedi. Erdoğan danışmanı için "Siyasetçi değilsiniz, siz bir memur hüviyetindesiniz." şeklinde konuştu.

Erdoğan şöyle konuştu:

"Pazar günkü miting organizasyonunda, gönlümüz özellikle gerek iktidar gerek CHP gerekMHP liderlerinin katılımının olduğu ve meydanlarda da parti bayraklarının olmadığı sadece Türk bayrağının olduğu bir miting yapalım. Hep birlikte birer mesaj verelim ve bu mesajla birlikte de birliğimizi daha da pekiştirelim. Çünkü milletin buna ihtiyacı var.

Söyleyeceğim kusura bakmasın, baş danışmanlarımdan birinin, bir televizyonda açıklaması oldu ve ben çok çirkin buldum. Açıklamasını yapsın özür dilesin dedim, böyle bir şeye hakkınız yok. Siyasetçi değilsiniz, siz bir memur hüviyetindesiniz. Sağ olsun o da bir metinle sayın Bahçeli'den ve MHP camiasından özür dilemiş. Biz bir birlik ruhu arıyorsak, bu bir 15 Temmuz ruhu olarak yansıyacak."

ŞEREF MALKOÇ NE DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref MalkoçFOX TV'de Çalar Saat programında MHPGenel Başkanı Devlet Bahçeli'nin pazar günü Yenikapı'da yapılacak mitinge katılmasıyla ilgili, "Bu tabi Devlet Bahçeli için de bir imkandır. Ömründe görmediği bir kalabalığa hitap edecek" şeklinde konuşmuştu. Gelen tepkiler üzerine Malkoç, "Bugünkü program içerisinde mitinge katılımla ilgili olarak sarf ettiğim bir cümle sebebiyle başta SayınDevlet Bahçeli'nin şahsından ve tüm MHP camiasından özür dilerim" açıklamasında bulundu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir