8982 izlenme 28 Temmuz 2016

15 Temmuz darbe girişiminin ardından sürdürülen FETÖ soruşturmaları kapsamında TBMM eski Başkanı ve eski ManisaMilletvekili Bülent Arınç'ın kayınbiraderi olanManisa Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ziya Tay,sabah saatlerinde açığa alındı.

150 KİŞİ AÇIĞA ALINDI

2002 yılından beri Manisa'da İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü yapan Dr. Tay ile birlikte Manisa il genelinde toplam 150 kişinin açığa alındığı öğrenildi. Ziya Tay, seçimlerde AK Parti'den Manisa milletvekili aday adayı olmuş, ancak sıralamaya alınmamıştı.

5 BİN 500'Ü AŞTI

Ülke genelinde ise Sağlık Bakanlığı'nda görevden uzaklaştırılan personel sayısının 5 bin 500'ü aştığı ifade edildi. Ülke genelinde açığa alınan sağlık personelinin 115'inin yönetici bin 504'ünün ise hekim olduğu biliniyor.

BÜLENT ARINÇ'DAN DARBE AÇIKLAMASI

Darbe girişiminin yaşandığı gece canlı yayınlara çıkıp tavrını koyduğunu vurgulayan Arınç "Kimse bana kabahat bulmasın. Ben o gece işin vahametini gördüm ve Sayın Cumhurbaşkanımızın sözüne aynen karşılık verdim." dedi. Arınç, Cumhurbaşkanı Erdoğanve Genelkurmay Başkanı'nın en yakınındaki isimlerin darbeci olduğunu hatırlatırken "Onların bilmediğini ben nereden bilebilirim?" diye konuşmuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir