25859 izlenme 22 Mart 2016

Türkiye'de 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarında tutuklanan, ancak daha sonra serbest bırakılan Reza ZarrabABD'ninMiami kentinde ABD'yi dolandırmak, bankacılık sahtekârlığı ve karapara aklama suçlamalarından tutuklandı. Savcılık Zarrab için 75 yıl hapis istedi. En çok merak edilen konulardan biri de Ebru Gündeş'in eşinin yanında olup olmadığıydı. Gündeş'in avukatı konuya açıklık getirdi.

KIZLARINI DİSNEYLAND'A GÖTÜRMÜŞLERDİ

Hürriyet'in ulaştığı Ebru Gündeş'in avukatı Şeyda Yıldırım, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "ABD'ye cumartesi günü gitti. Eşi ve kızı ile tatile gitmişlerdi. KızlarınıDisneyland'a götürmüşlerdi. Orada bir avukat grubumuz var. Rıza beyin yanındalar. Ben de birkaç gün içinde gideceğim. Ben, onlara bilgi sağlayıcı olarak gideceğim. Burada, anı anına trafiği takip ettim. Böyle bir karar beklemiyorduk. Kendisi de böyle bir şey beklemiyordu. Eşi ve kızı halen orada Miami'deler; süreci takip ediyorlar" dedi.

SORUŞTURMA VARMIŞ, BİLGİMİZ YOKTU

Av. Yıldırım, iddianemede yer alan suçlamalara ilişkin ise "Onların hepsi ticari konular. Hepsi izah edilebilir konular. ABD'nin koyduğu ambargo ile ilgili. Kendi koydukları ve kendi kaldırdıkları ambargoyu sorguluyor" şeklinde konuştu.

"RIZA BEY'İN HABERİ YOKTU"

Av. Yıldırım, iddianemenin kısa sürede hazırlanmış olmasına ilişkin ise "Orada soruşturma varmış zaten. Bizim haberimiz yoktu. Rıza Bey'in de haberi yoktu" şeklinde konuştu.

EBRU GÜNDEŞ KARARINI VERDİ

Eşinin tutuklanmasıyla büyük bir şok yaşayan Ebru Gündeş, bugün İstanbul'a dönüyor. Anaokuluna giden kızının olaylardan daha fazla etkilenmemesi için İstanbul'a dönüşkararı olan ünlü sanatçı, bugün yola çıktı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir