22099 izlenme 20 Ocak 2016

Evsiz Adamı Yanına Çağıran Garson Hayal Kırıklığı Yaşattı

ABD, cep telefonuyla çekilen görüntülerde evsiz adamı "Sandviç ister misin?" diyerek yanına çağırdıktan sonra rezalete imza atan garsonu konuşuyor.

Sosyal medya her ne kadar duyarlı olduğumuz konularda yaptığımız paylaşımlarla dünyayı bize biraz daha toz pembe gösterse de bazı paylaşımlar insanlığın nereye gittiği konusunda kara kara düşündürüyor. ABD'de bir cep telefonuyla çekilen görüntüler şu sıralarda sosyal medyada büyük bir fast food zincirini köşeye sıkıştırmış durumda.

DÜNYAYI ŞOKE EDEN OLAYA İMZA ATTI

Yer ABD, ülkemizde de sayısız şubesi bulunan dünya çapında bir fast food zincirinin arabalı servis bölümüne bakan eleman, dünyayı şok eden bir şey yapıyor... Müşterilerine "Güzel bir şey görmek ister misiniz?" diye soruyor. Müşteriler arabaya doluşmuş bir avuç genç, muhtemelen eğlenceden dönüyorlar, cep telefonlarını çıkartıp servis elemanının ne yapacağını kayda almaya başlıyorlar. Servis elemanı sokağın diğer ucuna "Hey Willy sandviç ister misin?" diye seslenip bir evsizi yanına çağırıyor.

BARDAKTAKİ SUYU SURATINA BOŞALTTI

Herkes evsize yardım edeceğini düşündükleri bu genç hakkında akıllarından güzel şeyler geçirirken bir anda genç servis elemanının yüzündeki ifade değişiyor. Karton bir bardağa su dolduruyor ve kendisine doğru yaklaşan evsizin suratına fırlatıyor. Evsiz Willy şok oluyor, "Bunu neden yaptın?" diyebiliyor sadece.

KAHKAHALARLA İZLEDİLER

Servis elemanı ise "Şimdi defol buradan" diyerek kovuyor evsizi. İşin kötüsü bu görüntüleri kaydeden gençler tepki vermek yerine kahkahalara boğuluyorlar. Hatta görüntüleri sosyal medyada "Çok eğlendik" gibi notlarla paylaşıyorlar. Neyse ki görüntüleri izleyen insanlar bunun çok kötü bir davranış olduğunu fark edip söz konusu fast food firmasına büyük bir baskı uyguluyorlar. Servis elemanın kovulması için sosyal medyada şu sıralarda büyük bir kampanya yürütülüyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir