13095 izlenme 19 Kasım 2016

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, göçüğün meydana geldiği bölgede bir konteynırda vatandaşlar ve şirket yetkilileri ile görüşürken, konteynır dışında toplanan bazı vatandaşlar taşkınlık çıkardı. Taşkınlık çıkaran vatandaşlara müdahale eden asker ile vatandaşlar arasında kısa süreli arbede yaşandı. Görüşmelerini tamamlayan Bakan Albayrak daha sonra enkaz altında kalan 11 işçinin 11 yakını ile heyelanın yaşandığı bölgeye giderek inceleme yaptı.

KESKİN NİŞANCILAR HAZIR BEKLEDİ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak Siirt'in Şirvan ilçesi Maden köyündeki bir bakır madeninde yaşanan göçükle ilgili incelemelerde bulunmak üzere bölgeye geldi. Siirt'ten helikopterle maden sahasına gelen Bakan Albayrak'a AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasın Aktay ve Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz da eşlik etti. Bakan Albayrak'ın gelişi nedeniyle maden sahasında jandarma tarafından geniş güvenlik önlemleri alındı. Hakim tepelere keskin nişancılar yerleştirildi. Atak helikopteri ile bölgeye gelen Albayrak ve beraberindeki heyete 4 helikopter güvenlik nedeniyle eskortluk etti. Maden sahasındaki piste indikten sonra hazır bekletilen araçlarla AFAD'a ait bir konteynıra gelen Bakan Albayrak, burada yakınları göçük altında kalan aileler ve şirket yetkilileri ile görüştü.

TAŞKINLIK YAPAN VATANDAŞ, RÜTBELİ ASKERİN ELİNİ ÖPTÜ

Bakan Albayrak'ın görüşme yaptığı sırada dışarıda bulunan bazı vatandaşlar şirketin olayda ihmalin olduğunu, arama kurtarma çalışmalarının yeteri titizlikle yapılmadığını iddia ederek duruma tepki gösterdi. Bunun üzerine bölgedeki görevli askerler vatandaşları sakinleştirmeye çalıştı. Vatandaşlarla askerler arasında küçük bir arbede yaşandı. Yüksek sesle bağıran bir vatandaş da yanına gelen binbaşının elini öptü. Bu esnada öfkeli vatandaşın binbaşının şapkasını alması dikkat çekti.

BAKAN OLAY YERİNDE

Konteynırdaki görüşmelerini tamamlayan Bakan Albayrak, göçük altında kalan 11 işçinin 11 yakını ile birlikte heyelanın yaşandığı alana çıktı. Bakan Albayrak'ın heyelan bölgesindeki incelmeleri devam ediyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir