7703 izlenme 02 Ağustos 2016

Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un, Ahmet Hakan'a sorduğu askerlik sorusu, küllenmiş bir tartışmayı tekrar alevlendirdi. Hakan, Başbuğ'un sorusuyla kısa bir süre duraksa da sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine, kendisine yönelik eleştirilere sert sözlerle cevap verdi.

ASKERLİK SORUSU KARŞISINDA DURAKLADI

İlker BaşbuğCNN Türk'teki canlı yayında Ahmet Hakan'a TSK'daki yapılanmayı anlatırken, askerliği nerede yaptığını sordu. Hakan, soru karşısında kısa bir süre durakladı. Durumu fark eden Başbuğ ise cevap beklemeden sözlerine devam etti.

NEDEN DURAKSADIĞINI ANLATTI

Canlı yayında yaşanan bu anlar, kısa bir sürede Twitter'ın en çok tartışılan konusu oldu.Ahmet Hakan, gelen tepkiler üzerine Başbuğ'un sorusu karşısında, kısa bir süre suskunluk yaşadığını kabul etti ve programın akışını bozmamak için özel yaşamıyla ilgili o anda açıklama yapmak istemediğini söyledi.

AHMET HAKAN SONUNDA PATLADI

Reklam arasından sonra Twitter'daki eleştiriler üzerine açıklama yapma gereği duyduğunu ifade eden Hakan, askerlik yapmak için askerlik şubesine başvuru yaptığını; ancak kendisine askerliğe elverişsiz raporu verildiğini söyledi. 28 Şubat sonrası bu raporun TSK tarafından kabul edilmediğini ve kısa bir süre sonra da trafik kazası geçirerek dalağının alındığını anlatan Hakan, sağlık gerekçesiyle askerliğini yapamadığını söyledi.

Önceki yıllarda kazanın göstermelik olduğunu söyleyen bazı isimlerin ortaya çıktığını ve iftira atıldığını anlatan Hakan, iddiaları gündeme taşıyanlara ise çok sert sözlerle yüklendi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir