1200 izlenme 27 Temmuz 2016

Olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler ile Bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

"GÖREVLERİ SONA ERMİŞTİR"

OHAL kapsamında alınması gereken tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Kararnamede, "Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılan asker kişilerin, mahkumiyet kararı aranmaksızın askeri rütbe ve memuriyetleri alınır ve bu kişiler yeniden Türk Silahlı Kuvvetlerine kabul edilmezler. Bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemez, doğrudan veya dolaylı olarak görevlendirilemezler, bunların uhdelerinde bulunan her türlü mütevelli heyet, kurul, komisyon, denetim kurulu tasfiye kurulu üyeliği vesair görevleri de sona ermiş sayılır." hükmüne yer verildi.

JANDARMA İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA BAĞLANDI

OHAL Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler ile Bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı, İçişleri Bakanlığına bağlandı.

ADEM HUDUTİ VE AKIN ÖZTÜRK'TE AÇIĞA ALINDI

Darbe girişimi sonrası 2'nci ordu komutanlığından alınan Orgeneral Adem Huduti ve darbe girişimi sonrası darbe girişiminde yer aldığı söylenen Orgeneral Akın ÖztürkTSK'dan ihraç edildi.

YÜKSEK RÜTBELİ KOMUTANLAR İHRAÇ EDİLDİ

Hava Kuvvetleri'nde 30 general ihraç edildi.

Kara Kuvvetlerin'de de 726 subay ihraç edildi.

Kara Kuvvetleri'nde 87 general ihraç edildi.

Tutuklu generaller Adem Huduti ve Akın Öztürk ihraç edildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir