141 izlenme 30 Ağustos 2016
FETÖ'nün Medya Yapılanmasında Ünlü Şarkıcıya Gözaltı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) medya yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, hakkında gözaltı kararı verilen 35 kişiden 9'u yakalanırken, Kemal Gülen, Prof. Dr. Osman ÖzsoyYavuz BaydarEyüp Can SağlıkAtilla TaşAsım Yıldırım, AbdülkerimBalcıErgun BabahanErhan BaşyurtGökçe Fırat Çulhaoğlu, Savaş Genç'in de aralarında bulunduğu 26 isim ise adreslerinde bulunamadı.

9 KİŞİ GÖZALTINDA

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili İsmail Uçar ile Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Murat Çağlak tarafından FETÖ'nün medya yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, hakkında gözaltı kararı verilen 35 kişi ile ilgili işlemler sürüyor.

Gözaltına alınan isimler şöyle: "Nurullah Öztürk, Rasih YılmazMurat Aksoy, AbdullahAlparslan Akkuş, Dinçer Gökçeİskender Yunus Tiryaki, Levent Arap, Ömer Şahin ve Ayhan Şimşek."

İSİMLER BELLİ OLDU

Hakkında gözaltı kararı olan ancak adreslerinde bulunamayan ve bir kısmının yurt dışına çıktığı tespit edilen, aralarında gazeteci ve akademisyenlerin bulunduğu 26 şüphelinin adları şöyle:

"Ergun Babahan, Eyüp Can Sağlık, Mehmet Yavuz BaydarErhan Başyurt, AbdülkerimBalcıAtilla TaşAsım YıldırımGökçe Fırat Çulhaoğlu, Önder Deligöz, Ali Selçuk Gültaşlı, Şemseddin Efe, Turhan BozkurtYonca Kaya Şahin, Ali Yurttagül, Ayşe Özkalay, Can Bahadır Yüce, Celil Sağır, Faruk Arslan, Hasan Cücük, İbrahim ÖztürkKemal Gülen, Mahmut Akpınar, Mutlu Çölgeçen ile Prof. Dr. Osman Özsoy, İhsan Yılmaz ve Savaş Genç."

Hakkında gözaltı kararı verilen şüphelilerin, FETÖ ile bağlantılı oldukları ve çalıştıkları basın yayın organları ile sosyal medya hesapları üzerinden terör örgütü FETÖ lehine propaganda yaptıkları öne sürülüyor.

ATİLLA TAŞ: SÖYLEYİN NEREYE VERİYORUZ İFADEYİ, HEMEN GELEYİM

Adresinde bulunamadığı söylenen şarkıcı Atilla Taş, sosyal medya hesabından "Hakkımda gözaltı kararı olsa haber verirler herhalde, kaçak falan da değilim. Kaçacak korkacak bir şeyim de yok zaten. Yerim yurdum belli. Yaram yok ki gocunayım. Söyleyin nereye veriyoruz ifadeyi, hemen geleyim! 7 göbek araştırsalar en fazla bir Atatürkçü bulurlar, başka bir şey değil! Benim ülkeme bir tek ihanetimi bulsunlar, kimseye bırakmam kendimi asarım! İçim rahat, başım dik,alnım açık, ister gelin alın,ya da geleyim!" açıklamasını yaptı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir